PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Samedi 25.05.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Z NOUZE CTNOST

Již 15 měsíců sídlí naše Informační centrum na novém místě. Původní umístění bylo na průtahu městem v dřevěném kiosku a, i když to mělo jisté nevýhody, jako např. nedostatek místa, nedůvěra zahraničních turistů ke stánkům a nemožnost dělat informační práci na té úrovni, jak jsme si to sami představovali, mělo to i výhody - snadný přístup, byli jsme tak říkajíc " na ráně ", všichni projíždějící naším městem nás uviděli a pod. - což jsme ocenili až po zprovoznění nových prostor. Tyto jsme pronajali na podzim roku 1997. Skoro 9 měsíců jsme místnosti upravovali, opravovali, malovali a vybavovali (pokud se to zdá někomu dlouho, tak s ním souhlasím, ale dělali jsme to všechno s manželem vlastnoručně a při současném denním provozu kiosku - takže vždy byl volný jen jeden).
Konečně 20.6. 1998 jsme zahájili provoz v novém informační centru.
Nějakých nevýhod nových prostor jsme si byli vědomi i předem, ale teprve běžný provoz nám ukázal, jak až velké nevýhody to jsou: Vzhledem ke stavební dispozici jsou prostory informačního centra jakoby zastrčené asi 10 m do hloubky domu, tudíž nemáme přímo do ulice výlohu. Dům je historická budova, takže veškeré úpravy na fasádě podléhají složitému schvalování a tak více než rok řešíme, jak na sebe upozornit. Na ulici jsme postavili popsané poutače s nabídkou, ale to nestačilo. Bylo nám jasné, že běžný kolemjdoucí musí být upoután již při prvním nahlédnutí do průjezdu, jinak naše Informační centrum nenavštíví.
Podařilo se nám z opuštěných kasáren získat 5 velkých prosklených vitrín a po škole, která v této budově dříve sídlila, zůstaly na půdách nástěnky, které jsme také využili. S minimálními náklady - což je pro nás důležité - jsme je natřeli, vybavili stejnými potahy polystyrénů a umístili zde plán města, kulturní nabídku nejen Horažďovic, ale (výměnou za naše) i programy Sušice, Strakonic, Blatné, Železné Rudy, Kašperských Hor, Velhartic, Rabí a další nabídky. V jedné vitríně pravidelně vyvěšujeme městské noviny, v jiné máme momentálně provozní doby nejbližších 36 kulturních památek, což je nyní, kdy je má každý zámek či hrad jinak, informace velice žádaná. V dalších se objevují informace o Internetové prezentaci města, o významných výročích a pod. V této době vyhodnocujeme nejčastější dotazy, abychom věděli pro příští sezónu, na které informace se soustředit a do vitrín je umístit. Tato naše " informační chodba", kde jsou volně umístěny i různé propagační materiály, totiž pracuje i v době, kdy je naše Informační centrum zavřené. V sezóně máme otevřeno denně od 9.00 do 17.00, ale chodba je v provozu již od 7.00 a zavíráme ji okolo 22.00 hodiny. Nyní, mimo sezónu, ji zamykáme již v 20.00 hodin, ale vzhledem k brzké tmě se nám to zdá postačující. Myslíme si, že takto užitečně by šlo využít pusté přístupové chodby v jiných íčkách a proto Vás o tomto řešení informujeme.
Podle prvních zjištění se v tomto roce (kdy máme počítač a tudíž i přesnou evidenci) dotazy nejčastěji týkají různých informacích o našem městě (ze 30%), zhruba stejný počet je dotazů o památkách a turistice (po 15%), na dalších místech se pak umísťují dotazy na kulturní akce, možnosti ubytování a dopravní spojení. Často také zjišťujeme praktické informace, jako např. telefonní či poštovní směrovací čísla. Zhruba 10% tázajících jsou cizinci a přibližně 7% dotazů je položeno telefonicky (telefon je ale od května nový, takže časem se podíl telefonických dotazů může zvýšit).
Zajímalo by nás, zda mají ostatní informační centra také podobnou evidenci a k jakým výsledkům docházejí. Pokud se s námi někdo chce podělit o své zkušenosti, velice možnost srovnání uvítáme.

Simona Sládková

Za Informační centrum Prácheň, Horažďovice

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA